SAER – o firmie

SAER to włoska firma rodzinna, założona w 1951 roku przez Carlo Favella.

Na początku swojej działalności był to mały zakład produkujący pompy dla rolnictwa.

W chwili obecnej, po 70 latach działalności jest jednym ze światowych producentów i posiada w ofercie ponad 800 różnych typów pomp dla zastosowań w przemyśle, energetyce, rolnictwie, branży stoczniowej, górniczej, oil&gas i układów HVAC.

Fabryka składa się z sześciu zakładów, wszystkie zlokalizowane są we Włoszech w regionie Reggio Emilia, produkcja odbywa się zgodnie ze standardami systemu zarządzania ISO 9001.

Cechą unikalną producenta – co nie jest do końca typowe dla Włoskich marek – jest produkcja zlokalizowana w całości we Włoszech, włącznie z odlewnią gdzie posiada możliwość wyprodukowania urządzeń w 7 różnych metalurgiach.

Lokalizacja produkcji w Europie zapewnia najwyższy standard pod kątem dostępności urządzeń i części zamiennych. W przypadku pomp marki SAER czas dostawy nawet nietypowych wykonań jest maksymalnie skrócony i średnio wynosi ok. 10 dni dl wszystkich oferowanych produktów.

Największa pompa wykonana w fabryce SAER posiadała wydajność 10 000 m3/godz.

Firma jest jednym największych zlokalizowanych w całości w Europie producentów pomp dwustrumieniowych, wielostopniowych oraz pomp i silników głębinowych.

Producent posiada własną certyfikowaną stację prób oraz dział R&D zajmujący się ciągłym udoskonalaniem procesów produkcyjnych i wprowadzaniem na rynek nowych typoszeregów urządzeń.  Jednocześnie firma korzysta z najnowocześniejszego na rynku oprogramowania CFD do projektowania hydrauliki, technik druku 3D i skanowania 3D do prototypowania produktów.

Wszystkie powyższe czynniki wpływają na szczególne zalety marki SAER:

  • najwyższa jakość, wiedza i doświadczenie producenta – potwierdzona ponad 70-letnią tradycją firmy rodzinnej i eksportem do ponad 100 krajów na świecie.
  • Ogromny zakres produktów (ponad 800 dostępnych modeli urządzeń)
  • atrakcyjne terminy dostawy, nawet dla pomp w niestandardowym wykonaniu napięcia i metalurgii (stal kwasoodporna AISI316L, stal kwasoodporna DUPLEX i SUPERDUPLEX)